On palav ja sul ei ole konditsioneeri?

Kauaoodatud Eesti suvi on käes, kuid sellega kaasneb tihti ebamugavustunne kuumas elamises. Selleks, et kuumus ei muutuks liiga tülikaks, saab inimene teadlikult toimetades enda elu kergemaks teha.

Esiteks - hoia päikesevalgus toast eemale. Kasuta aknakatteid, ideaalselt sobivad pimendavad või päikest peegeldavad rulood, kuna päike kütab otseselt elamist ja pindasid toas.

Teiseks - väldi kuuma õhu sattumist tuppa. Päevasel ajal kui välitemperatuur tõuseb kõrgemale kui toatemperatuur väldi tuulutamist, selleks hoia aknad ja uksed kinni, võimalusel piira ventilatsiooni intensiivsust. Kuumal suvepäeval tuulutamine võib jätta mulje, et saame tuppa liikuva, jaheda õhu, tegelikkuses tõstame aga sellega toatemperatuuri.

Kolmandaks - tuuluta tuba õhtusel ja öisel ajal. Eestis on üldjuhul päikese loojanguks väline temperatuur langenud. Õhutage tube alles siis kui väline temperatuur on sama või madalam kui toatemperatuur. Kindlasti kasutage akendel tuulutamise ajal putukavõrke.

Neljandaks - leevendust pakub ka ventilaatori kasutamine. Kui talvel toob ventilaator sooja laealt madalamale, siis suvel paneb ventilaator seisva õhu liikuma ja sellega annab palavusele leevendust.

Kui kuumus tõuseb talumatule piirile ja hakkab segama magamist, siis tuleks mõelda tõhusamale jahutusele. Kõige tavapärasem ja efektiivsem viis jahutamiseks on konditsioneer. Kasutada saab seinale kinnituvaid mudeleid, laemudeleid, põrandamudeleid ja ka portatiivseid konditsioneere.

Kui tunned, et vajaksid paremat lahendust, siis tule läbi meie salongist Tartu Lõunakeskusest ja koos leiame sulle parima lahenduse. Meie poolt pakutavate toodetega saab tutvuda ka kodulehel.