Õhuniisutid

Õhuniisuti tagab siseruumides hea elukeskkonna reguleerides õhuniiskust vastavalt hügieenistandarditele. Meie e-poest leiate mitmeid erinevaid õhuniisuteid, mis põhinevad erinevatel tehnoloogiatel. Õhuniisutid toimivad erinevate filtrite- või isegi ultrahelilainetega. Võtke meiega ühendust, kui vajate abi parima õhuniisuti leidmisel. Levinud küsimused ning vastused õhuniisutitest leiate, kui kerite lehe allosasse.

 

Filter

Ei leidnud sobivat õhuniisutit?

Pöördu tasuta konsultatsiooni saamiseks meie müügiesindaja poole. Lisaks õhuniisutitele leiad meie tootevalikust veel õhupuhastid, -kuivatid ning mõõtmisseadmed, millega mõõta niiskustaset ning õhukvaliteeti ruumis.

Meie tootevalikust leiad veel soojuspumpasid, konditsioneere, soojuskiirgureid ja ventilatsiooniseadmeid. Esindame tuntuid tootjaid nagu Cooper&Hunter, Daikin, Midea, Mitsubishi Heavy ja Electrolux!

Korduma kippuvad küsimused

Õhuniisuti toimib, tõstes kuiva õhu niiskustaset, misläbi aitab muuta keskkonda mugavamaks ning tervislikumaks. Reeglina langeb külmade aastaaegade ajal õhus oleva niiskuse tase drastiliselt, sest külmem õhk ei säilita niivõrd palju niiskust, kui seda teeb soe õhk. Kui ruumi pidevalt ning palju ventileerida, võib ka seeläbi õhuniiskus langeda ning põhjustada näiteks kuiva ja sügelevat kurku, kuiva ninaõõnest või isegi ninaverejooksu.

Samuti võib kuiv õhk kahjustada jäädavalt teie kodu sisustust või seal olevaid seadmeid. Kuiva õhu tõttu võib praguneda näiteks puitparkett, või kahjustuda tapeet. Kui võhk võib kahjustada isegi kunstiteoseid, aga ka lihtsalt puidust esemeid. Õhuniisutaja kasutamise läbi õhuniiskuse tõstmisega aitab selliseid probleeme vältida.

Levinud hügieenistandardite järgi peaks tervislik siseruumis olev õhuniiskus olema 40 kuni 60%. Kui siseruumis oleva õhu niiskus tõuseb üle selle taseme, hakkab suurenema kondenseerumise ja hallituse tekke oht.

Samal ajal, kui õhuniiskuse tase on vähem kui 40% väheneb heaolutunne, võivad tekkida hingamisprobleemid ning näiteks viirused levivad sellistes tingimustes paremini. Selleks, et veenduda, kas teie kodus või kontoris olev õhuniiskus on õiges vahemikus, muretsege endale näiteks õhuniiskuse mõõtur, mis näitab täpselt õhuniiskuse taset.

Õhuniisutid jagunevad olenevalt toimimise tehnoloogiast

  • Ultraheli alusel toimiv õhuniisuti töötab vaikselt, kuid vee aurustumise tõttu võib mööblile jääda katlakivi jälgi. Sellist tüüpi ultrahelil põhinevad õhuniisutid sobivad hästi näiteks magamistuppa

  • Külma auru kasutav õhuniisuti töötab filtrite toel ning teeb oma toimetused vaikselt, kuid ei jäta mingeid jälgi ning on kergesti hooldatav.

  • Külm aur ketastega (ehk õhupesur) - töötab valjemalt, kui teised, kuid ei jäta katlakivi ning sellel ei pea filtreid vahetama. Samuti tarbib see väga vähe elektrit ning ei vaja üldiselt hooldust.

  • Kuuma auru tehnoloogial põhinevad õhuniisutid tarbivad keskmisest rohkem elektrit ning jätavad katlakivi jälgi.

Õhuniisutajate jõudluse määrab see, kui palju vett õhuniisutaja teatud aja jooksul õhku eraldab. Olenevalt ruumi niiskustasemest (kas ruumi ventileeritakse jms) tuleks ka valida õhuniisutaja. Vastavalt õhu läbilaskevõimest, esitatakse tavaliselt vee koguse andmed millilitrites, mida niisutaja aurustab ühe tunni jooksul.

Kui õhuniisutaja tegevuse tulemusel õhuniiskus ruumis tõuseb, väheneb ka selle jõudlus, kuna niiske õhk imab vett endasse aeglasemalt. Lisaks tasub märkida, et mida kõrgem on ruumi temperatuur seda suurem on õhuniisutaja töö efektiivsus, kuna soe õhk säilitab rohkem niiskust kui külm õhk.

Kui ruumis olev õhk on kuiv, peaks õhuniisutaja töötama ööpäevaringselt ning seda automaatlselt. Suur enamik õhuniisutajatest jälgib ise automaatselt toas olevaid temperatuure ning näitaiajd ning vajadusel niisutavad õhku, et saavutada optimaalne õhuniiskuse tase.

Kõige vaiksemad õhuniisutid tehnoloogia poolest on ultrahelil töötavad õhuniisutid, mis töötavad enamasti väga vaikselt. Sellist tüüpi õhuniisuteid kasutatakse peamiselt magamistubades, et õhuniisuti ei häiriks oma heliga. Samuti on ühed vaiksemad ka külma õhu filtritega töötavad õhuniisutid. Kui otsite endale sobivat õhuniisutit, võtke meiega ühendust ning aitame leida teie jaoks parima lahenduse.

Lisasite ostukorvi toote:

TASUTA PAKKUMINE