Õhk-õhksoojuspumbad

Õhk- õhksoojuspumbad

Õhk-õhk soojuspump on kaasaegne tehnoloogia säästlikuks kütmiseks ja jahutamiseks, kus jahutamise ega kütmise protsessis ei toimu energia tootmist, vaid energia pumpamine. Kuna soojust ei ole vaja toota, hoiab selline õhksoojuspump energiat kokku.

Loe edasi...

Õhksoojuspumbad sobivad ruumidesse, kus küttekulud on suured ja lisaks sooja tootmisele vajatakse suvisel perioodil ka jahutust. Tänu oma laialdasele kasutusvõimalustele on õhksoojuspumbad kujunenud üheks populaarseimaks kütteliigiks Eestis.

Filter

Ei leidnud sobivat õhksoojuspumpa?

Ära heida meelt. Siin kodulehel on parimad õhksoojuspumbad ja me aitame ta siit leida. Pöördu tasuta konsultatsiooni saamiseks meie müügiesindaja poole. Lisaks pakume õhksoojuspumpade paigaldust ning hooldus- ja remonditeenust. Kõik meie tehnikud on erialaselt litsentseeritud oma ala kutsetunnistustega. Ausõna - PARIM ÕHKSOOJUSPUMP ootab sind siin!

Korduma kippuvad küsimused

Õhk-õhk tüüpi soojuspump on ideaalne lahendus  ruumidesse, kus soovitakse kokku hoida küttekuludelt ning lisaks kütmisele on vaja ka suvisel perioodil jahutust. Ühe investeeringuga on võimalik tappa kaks kärbest ühe hoobiga ja seda soodsalt. Õhk-õhksoojuspumpa on võimalik kasutada nii põhi- kui ka abiküttena, sõltuvalt kasutaja vajadustest ja eelistustest. Lisaks eramutele, lao- ja büroohoonetele sobib õhksoojuspump:

 • Koolidesse ja lasteaedadesse
 • Korterisse
 • Suvilasse
 • Maamajja
 • Kaubanduspindadele
 • Tootmis- ja tööstushoonetesse

Lihtsustatult seisneb õhksoojuspumba tööpõhimõte selles, et soojusenergia pumbatakse ühest keskkonnast teise. Kütmisel võetakse soojusenergia väliskeskkonnast ja suunatakse see siseruumidesse. Soojuspumbaga jahutamisel keeratakse protsess tagurpidi, ning soojus viiakse välja ja kosutav jahedus tuuakse tuppa. Täpsemalt saab seadme tööpõhimõtete kohta lugeda meie blogi postitusest: õhk-õhksoojuspumbad.

Seadme ostmisel tuleks esmalt ära kaardistada vajadused, et leida sobivaim lahendus. Toome välja põhilised küsimused, millest enne õhksoojuspumba valimist lähtuda:

 • Kui suur on köetav/jahutatav pind?
 • Kas õhksoojuspump saab olema peamine küttesüsteem?
 • Millist temperatuuri soovite ruumis hoida?
 • Milline on hoone soojustus?
 • Kuhu oleks võimalik seadme siseosa paigaldada?
 • On tegu alalise või hooajalise elukohaga?

Kui nendele küsimustele on vastused leitud, siis saab hakata valima just Teie vajadustele sobivat õhksoojuspumpa.

Meil on müügil mitmete tipptootjate õhksoojuspumpasid, mis erinevad küttevõimsuse, mürataseme, energiasäästlikkuse ja kasutegurite poolest. Need on ka põhilised faktorid, mis kujundavad seadme hinna. Õhk-õhksoojuspumba väiksema korter või maja kütmiseks saab kätte 599 euroga ning see sobib nii põhi- kui ka abikütteks. Jaapani tootjate kallimad mudelid küündivad kuni 2600 euroni, kus lisaks suure pindala kütmisele ning jahutamisele, suudab seade õhku ka vastavalt vajadusele kas niisutada või kuivatada.

Õhksoojuspumba paigalduse hinnad algavad 277 eurost ning enamus juhtudel jääbki see lõplikuks hinnaks. Täpsemat infot selle kohta, mida sisaldab endas õhksoojuspumba paigaldus, saab klikkides siia. Kui on tegu eritöö või suurema projektiga saate meilt küsida konsultatsiooni ja see on TASUTA!

Õhksoojuspumba regulaarne hooldus tagab seadmele pika eluea. Kui seadet kasutatakse aastaringselt nii kütmiseks kui ka jahutuseks, siis on soovitatav teha siseosa filtrite puhastus iga paari kuu tagant. See on imelihtne:

 • Ava õhksoojuspumba siseosa esipaneel
 • Eemalda kaks filtrit
 • Loputa filtrid veega ja kuivata
 • Tolmuimeja pehme harjasotsikuga puhasta soojusvaheti pind
 • Aseta puhtad ja kuivad filtrid tagasi oma kohale ja sulge paneel

Lisaks siseosale vajab hooldust ka välisosa. Oluline on jälgida, et välisosale ei oleks sügisel kogunenud prahti (lehed, oksad, okkad) ning talvel kontrollida, et lumi ja jää ei takistaks seadme tööd. Õhksoojuspumba välisosa kaitseks on meil müügil ka erinevad katted ja varikatused.

Kord aastas on soovitatav tellida oma ala spetsialist, kes teostab põhjalikumad protseduurid õhksoojuspumba hooldusel. Õhk-õhksoojuspumba hooldus Tartus maksab 60€ ning mujale piirkondadesse lisandub transporditasu 0,60€/km. Tutvu teenuse sisuga siin.

Mida näitavad õhksoojuspumba tehnilistes näitajates COP ja SCOP?

Soojuspumba soojustegur (COP - Coefficient of Performance) on arv, mis näitab, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat võrreldes kulutatud elektrienergiaga. Näiteks kui COP on 4,6 siis see tähendab, et ühe ühiku kulutatava energia kohta annab soojuspump tagasi 4,6 ühikut soojusenergiat. Mida suurem see näitaja on, seda suurem on sääst.

Sesoonne soojustegur (SCOP -Seasonal Coefficient of Performance) on kogu kütteperioodi arvestav soojustegur. See annab täpsema ülevaate soojuspumba efektiivsusest kogu kütteperioodil.

Meilt küsitakse tihti, et kuna teie müügisalong asub Tartus Lõunakeskuses, kas siis paigaldame õhk-õhksoojuspumpasid ainult Tartus?

Oma meeskonnaga paigaldame õhk-õhksoojuspumpasid Lõuna-Eesti piirkonnas sh ka Tartus ning tänu kogenud koostööpartneritele saame vajadusel organiseerida paigalduse ka mujal Eestis.

Lisasite ostukorvi toote:

TASUTA PAKKUMINE