Õhksoojuspumba hooldus. Eksperdid annavad nõu.

Iga seade, mis teeb tööd, see ka kulub. Nii on ka soojuspumpade puhul. Õige ja korrektselt teostatud õhksoojuspumba hooldus tagab seadmele pikema eluea ja hoiab ära ootamatud kulutused, mis võivad tekkida unarusse jäetud seadme puhul.

Pikalt hooldamata ja tähelepanuta õhksoojuspumpa võib tabada rike ning halvimal juhul võib see viia tulekahju tekkeni.

Temperatuuri kõikumine, tolm ja igasugune välisaaste tekitavad õhksoojuspumba välisseadmele suurt koormust.

Ka ei pääse koormusest seadme siseosa, mis on tugevalt mõjutatud erinevatest õhus lendlevatest osakestest nagu olmetolm, lemmikloomade karvad, tubakasuits, toidu valmistamisest tulenev aur jne.

Kõikide nende tegurite koosmõjul teie kliimaseadme töö efektiivsus väheneb järk-järgult läbi võimsuse kaotuse ja sisedetailide kulumise.

Regulaarse soojuspumba hoolduse tulemusena:

  • Pikeneb seadme eluiga ja hoiate kokku remondi- ning elektrikuludelt.
  • Masina müratase ei suurene. Hooldamata seadmed ei tööta täiel efektiivsusel, mistõttu soovitud temperatuuri saavutamiseks teeb masin tööd kõrgematel pööretel = rohkem müra.
  • On ruumides puhtam õhk. Õhksoojuspumba filtrid koguvad endasse tolmu ja kui neid ei puhastata, siis hakkavad seal kasvama bakterid, mis õhku paisatakse.
  • Seade ei hakka tilkuma. Puhastamata seadmetes kipuvad äravoolud mustuse tulemusena ummistuma ja kondensaatvesi hakkab seadmest välja tilkuma. See võib tekitada olulist kahju seadme omanikule.

Kui tihti seda tegema peaks?

Küsimusele kui tihti peaks õhksoojuspumpa hooldama ühest vastust ei ole. Kõik oleneb sellest, millise tootja seadmega tegu, kas seadet kasutatakse põhi- või lisaküttena, milline on seadet ümbritsev keskkond jne.

Tuginedes Kliimakaubamaja ekspertide kogemusele ja võttes arvesse Eesti pidevalt muutuvat ilmastikku, siis on soovituslik põhjalikult hooldada vähemalt korra aastas. Parim aeg teostada põhjalik hooldus on sügisene periood enne kütteperioodi algust, või kevadel enne jahutusperioodi algust.

Õhksoojuspumba filtrite regulaarne puhastus

Õhksoojuspumba filtreid on vaja regulaarselt puhastada, kuna need püüavad õhust kinni tolmu ja kõiksugused lendlevad osakesed. Pikalt puhastamata filtrites tekivad rasked tolmurullid, mis langevad kondensaadi vanni ja ummistavad äravoolu.

Selle tulemusena ei mahu jahutamisel tekkiv kondensaadivesi enam paaki ja hakkab seadmest välja tilkuma ning võib seeläbi tekitada kahjustusi mööblile, seintele ja põrandatele.

Suurimaks probleemiks, mis puhastamata filtrid võivad tekitada on õhksoojuspumba ülekuumenemine, mis kahjustab kompressorit ja võib kaasa tuua kõrged remondikulud või viia seadme välja vahetamiseni.

Kõike neid asju annab ära hoida regulaarselt hooldust tehes. Filtrite puhastamine on väga lihtne ja sellega saab hakkama igaüks. Enamus seadmetel käib see nii:

  1. Ava seadme esipaneel
  2. Eemalda ettevaatlikult filtrid
  3. Puhasta filtrid õrnalt tolmuimejaga või lase vee alt läbi
  4. Aseta kuivad filtrid tagasi seadmesse
  5. Sulge esipaneel.

1. Ava seadme esipaneel

Õhksoojuspumba esipaneeli avamine hoolduseks

2. Eemalda ettevaatlikult filtrid

Õhksoojuspumba filtrite eemaldamine hoolduseks

3. Puhasta filtrid tolmuimeja/veega

Õhksoojuspumba filtrite puhastamine hoolduseks

4. Aseta kuivad filtrid tagasi seadmesse

Õhksoojuspumba filtrite tagasi asetamine

5. Sulge seadme esipaneel

Õhksoojuspumba esipaneeli sulgemine

TEHTUD!

Hea praktika on filtreid puhastada 1x kuus või kui tegemist on väga tolmuse ruumiga, siis 2-4x kuus.

Kindluse mõttes laske paigaldajatel või põhjalikku õhksoojuspumba hooldust tegema tellitud eksperdil endale ette näidata, kuidas käib teie seadme filtrite puhastus.

Silma tuleb peal hoida ka seadme välisosal. See tuleks puhastada puulehtedest, õietolmust ja muust lendlevast prahist, mis sinna sattuda võib. Kui seade on juba paksu tolmukihi all, siis tuleks see voolava vee ja pehme harjaga üle käia.

Talvel tuleks jälgida, et välisosa ei oleks mattunud lume alla ja et sulatusvee äravooluavad ei oleks ummistunud. Kui soojuspump on pikalt olnud hooldamata, siis võib seadme välisosasse tekkida jää. Selle põhjuseid on mitmeid: vale rõhk või freooni kogus seadmes, seade töötab suure koormusega, mõne osa töö on puudulik jne.

Lume alla matuunud õhksoojuspumba välisosa
Lumest puhtad soojuspumba välisosad

Kas sinu õhksoojuspump vajab hooldust?

Märgid, mis näitavad, et seade vajab hooldust:

  • Naabrid kurdavad, et seadme välisosa teeb liigset müra.
  • Suurenenud müratase või ebaloomulikud hääled – on märk sellest, et seade ei toimeta nagu peab.
  • Efektiivsuse/jõudluse langus – seade ei küta või ei jahuta enam samamoodi nagu varem.
  • Suurem elektrikulu – võrreldes varasemate perioodidega on elektrikulu tunduvalt kasvanud.
  • Halb lõhn – tuleb tõenäoliselt sellest, et filtrid on olnud pikalt puhastamata ja jahutamisel on tolm muutnud niiskeks, mis on ideaalseks keskkonnaks bakterite kasvule.

Kui oled enda soojuspumba puhul kokku puutunud mõne eelnevalt mainitud punktiga või kahtlustad, et seade ei tööta nii nagu peaks, siis tasuks mõelda soojuspumba hooldusspetsialisti tellimise peale. Spetsialist tuleb kohale, kontrollib seadme üle ning teostab vajalikud hooldus- ja remonditööd.

Telli hooldustehnik või küsi konsultatsiooni

Võta meiega ühendust kirjutades hooldus@kliimakaubamaja.ee või helistage 53 924 924.

Miks usaldada õhksoojuspumba hooldus meile?

Pakume tasuta nõustamist, vastame meelsasti küsimustele ja leiame koos lahendused probleemidele. Teie kasutuses on meie laialdased teadmised ja oskused. Meil on 15 aastat valdkonna kogemust, mille jooksul oleme paigaldanud üle 5000 õhksoojuspumba ja teostanud lugematu arvu hoolduseid.  

Õhksoojuspumba põhjaliku hoolduse puhul on tähtis, et seda teostaksid oma ala spetsialistid.

Meie töötajad on pädevad ning neil on oma valdkonnas tegutsemiseks kõik nõutavad eeldused. Oleme registreeritud fluoritud kasvuhoonegaase ja osoonikihti kahandavaid aineid sisaldavate seadmete ja käitlemistoimingute (FOKA) registris, mis annab meile õiguse hooldada üle 3 kg külmaainet sisaldavaid süsteeme.

Erinevate tunnistuste ja sertifikaatidega, mis meile on väljastatud, saate tutvuda vajutades siia.

Lisaks õhksoojuspumpadele hooldame ja remondime ka jahutus-, kütte-, niisutus- ning ventilatsioonisüsteeme. Täpsemate teenuste ja hinnakirjaga saab tutvuda meie hooldus lehel. 

Milline on teenuse protsess?

Tellides õhksoojuspumba hoolduse, teostavad meie eksperdid hooldustööd järgmistele soojuspumbaosadele:

  1. Kondensaatori kontroll ja puhastus
  2. Kondents vee kontroll
  3. Seadme pumpade kontroll ja puhastus
  4. Filtrite ja sissetõmbe restide kontroll ja puhastus
  5. Mõõteosade kontroll (elektriühendused)
  6. Freooni survete mõõtmine, lekete otsimine
  7. Külmakaitseseadmete kontroll
  8. Töörežiimide kontroll
  9. Kinnituste ja isolatsiooni kontroll
  10. Freooni lisamine süsteemi (vajadusel lisatasu eest)

NB! HEA NIPP! Kui oled tellinud õhksoojuspumba hooldust tegema meie volitatud spetsialisti, siis küsi kindlasti, et ta näitaks sulle kuidas puhastada just sinu seadme filtreid iseseisvalt. See on imelihtne ja säästab pikas perspektiivis raha ning tagab seadmele pikema eluea.

Kõikidele tehtud töödele anname 100% garantii

Võta meiega ühendust kirjutades hooldus@kliimakaubamaja.ee või helistage 53 924 924.

TELLI HOOLDUS VÕI TEATA RIKKEST
Selleks täida vorm ja võtame sinuga ühendust esimesel võimalusel

Telli hooldus vorm
TASUTA PAKKUMINE