Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspump on ideaalne kütte-, sooja tarbevee ja jahutuse lahendus nii uute ligi nullenergia ehitiste kui olemasolevate küttesüsteemide renoveerimise jaoks. Nii nagu õhk-õhksoojuspump, kasutab ka Õhk-vesi soojuspump sooja toomtmiseks välisõhku.

Loe edasi...

Meie tootevalikus olevad uue tehnoloogiaga parimad õhk-vesi soojuspumbad on peaaegu, et müravabad. Kuigi maasoojuspump on täna turul kõige energiasässtlikum lahendus säästes küttekuludelt kuni 80%, siis õhk-vesi sojuspump on kohe järgmine parim lahendus neile, kellel puuub maakollektori paigaldamise võimalus. Tänapäeva tipptootjate nagu Daikin õhk-vesi soojuspumbad säästavad küttekuludelt kuni 75%.

Filter

Ei leidnud sobivat õhk-vesi soojuspumpa?

Ei ole vaja muretseda! Siin kodulehel on parimad õhk-vesi soojuspumbad ja me aitame leida Teie jaoks sobivaima. Pöördu tasuta konsultatsiooni saamiseks meie müügiesindaja poole. Lisaks pakume veel õhk-vesi soojuspumpade paigaldust ning hooldus- ja remonditeenust. Kõik meie tehnikud on erialaselt litsentseeritud oma ala kutsetunnistustega. Ausõna - PARIM ÕHK-VESI SOOJUSPUMP ootab sind siin!

Korduma kippuvad küsimused

Mis vahe on õhk-vesi soojuspumbal ja maaküttel? Maasoojuspump nagu nimigi ütleb, võtab soojusenergia maapinnast.  Õhk-vesi soojuspump võtab soojusenergia õhust.

Õhk-vesi soojuspump on ideaalne lahendus kliendile, kes soovib kokku hoida küttekuludelt kuid ei soovi üles kaevata oma krunti või pole see piisavalt suur, et varustada kogu elamist piisava soojusenergiaga.

Õhk-vesi soojuspumba eelised:

  • võimaldab vähendada küttekulusid kuni 65%
  • seda on lihtne paigaldada
  • on võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega (õli, gaas) tunduvalt keskkonnasõbralikum
  • on mugav kasutada
  • on vaikne 
  • soojendab tarbevett
  • on kompaktne, vajab paigalduseks ca 1 m2 vaba pinda

Soojuspump töötab nagu külmutuskapp, ainult et vastupidi.

Õhk-vesi soojuspump on kahes osast koosnev seade. Selle välisosa võtab soojusenergia õhust ja kannab selle edasi siseosasse hoone vesiküttesüsteemis, tootes samas ka sooja tarbevett.

Õhk-vesi soojuspumba kasulikkus tuleneb kaasaegsest tehnoloogiast, kus ei toimu soojusenergia toomist, vaid see pumbatakse ühest keskkonnast teise. Selline lahendus hoiab kokku küttekulusid ja säästab loodust!

Lähtudes õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõttest, kus soojusenergia kogutakse õhust ja pumbatakse ühest keskkonnast teise, siis ongi õhksoojuspumba ainus kulu pumpamisele kuluv elektrienergia. Majapidamise elektritarbimine küll suureneb, kuid tänu kõrgele kasutegurile (COP) hoitakse märkimisväärselt kokku küttekuludelt.

Võrdluseks võib tuua tavapärased õli- ja gaasikatlad, kus 1 kw sisendenergiat toodab vähem kui 1 kw kütteenergiat. Õhk-vesi soojuspumpa kasutades saab 1 kw elektrienergiast keskmiselt 3 kw kütteenergiat. Vahe on kolmekordne!

Õhk-vesi soojuspumba puhul on tegu säästliku lahendusega ja erinevalt maaküttest reageerib õhk-vesi soojuspumba soojustegur kohe kui päike välja tuleb.

Õhk vesi soojuspump:

  • sobib põhikütteks uutesse majadesse, kuhu pole võimalik paigaldada maakütet, kuid kus soovitakse püsikulud võimalikult madalad hoida.
  • sobib vanematesse majadesse, kus küttesüsteem on juba välja ehitatud, kuid kus püsikulud on kõrgeks kasvanud
  • on suurepäraseks lahenduseks kui Teil on kivisöe- või puukatla kütmisest isu täis saanud ja soovite selleks kuluvat aega mõistlikumalt kasutada.

Soojuspumba kasutegur ehk soojustegur  (COP - Coefficient of Performance) on arv, mis näitab, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat võrreldes kulutatud elektrienergiaga. Näiteks kui COP on 4,6 siis see tähendab, et ühe ühiku kulutatava energia kohta annab soojuspump tagasi 4,6 ühikut soojusenergiat. Mida suurem see näitaja on, seda suurem on sääst.

Sesoonne soojustegur (SCOP -Seasonal Coefficient of Performance) on kogu kütteperioodi arvestav soojustegur. See annab täpsema ülevaate soojuspumba efektiivsusest kogu kütteperioodil.

Müra pärast ei ole vaja muretseda! Keskmine õhk-vesi soojuspump on mürataseme poolest võrdväärne külmutuskapiga. Osad mudelid on isegi nii vaiksed, et võib tekkida mulje, et seade justkui ei töötaks.

Õhk-vesi soojuspumpa tuleb hooldada peamiselt kevadel ja sügisel. Hooldamine on oluline seepärast, et tagada süsteemi efektiivne toimimine ja ennetamaks tõrkeid. Regulaarne hooldus tagab ka seadme pika eluea.

Oluline on jälgida, et välisosale ei oleks sügisel kogunenud prahti (lehed, oksad, okkad) ning talvel kontrollida, et lumi ja jää ei takistaks seadme tööd.

Kord aastas on soovitatav tellida oma ala spetsialist, kes teostab põhjalikumad protseduurid õhksoojuspumba hooldusel. Õhk-vesi soojuspumba hooldus Tartus maksab 84€ ning mujale piirkondadesse lisandub transporditasu 0,60€/km. Tutvu teenuse sisuga siin.

Meilt küsitakse tihti, et kuna teie müügisalong asub Tartus Lõunakeskuses, kas siis paigaldame õhk-vesi soojuspumpasid ainult Tartus?

Oma meeskonnaga paigaldame õhk-vesi soojuspumpasid Lõuna-Eesti piirkonnas sh ka Tartus ning tänu kogenud koostööpartneritele saame vajadusel organiseerida paigalduse ka mujal Eestis.

Lisasite ostukorvi toote:

TASUTA PAKKUMINE