Parim õhksoojuspump 2021, 2022, 2023

Õhksoojuspump täpsemalt õhk-õhksoojuspump on seade, mis pumpab soojust ühest keskkonnast teise. Korraliku õhksoojuspumba puhul on tegu investeeringuga, mis tapab kaks kärbest ühe hoobiga: talvel kütab ja suvel jahutab. Kütmisel pumbatakse soojus väljast tuppa ja jahutamisel toimub vastupidine protsess.

Iga aasta tulevad turule uued soojuspumpade mudelid, mis oma näitajate ja funktsioonide poolest ületavaid eelkäijaid. Milline on parim soojuspump 2021 ja milline on parim õhksoojuspump 2022 aastal?

Ühtset vastust sellele küsimusele saada pole võimalik, sest mis on parim lahendus sinu jaoks ei pruugi olla parim teise jaoks. Siin mängivad rolli mitmed faktorid mille järgi õhksoojuspumpa valida nagu hind, võimsus, müratase jne.

Soojuspump on suurepärane lahendus elamutesse ja muudesse eluruumidesse, kus soovitakse vähendada küttekulusid ja teha olemine mugavamaks. Lihtsam on ju nupule vajutada kui ahju kütta. Parim õhksoojuspump on just see seade, mis vastab kõige paremini sinu individuaalsetele vajadustele.

Milline oli parim õhksoojuspump 2021?

Kliimakaubamaja parim õhksoojuspump 2021 ehk kõige nõutumad ja populaarseimad seadmed olid Daikin Comfora FTXTP 25 ja 35 mudelid. Nende edu tagas tuntud Jaapani tehnoloogia, vastupidavus ja sobivus meie kliimasse.

Tehase poolt garanteeritud töötamine ka -25°C juures.

Kusjuures Daikini enda andmete järgi, suudab Comfora FTXTP25 sellise külma korral toota kuni 2,8kW ja FTXTP35 kuni 3,1kW küttevõimsust. Seadme kõrge energiatõhususe tõttu on tegu kindlasti parim soojuspump 2021 kandidaadiga.

Milline oli parim õhksoojuspump 2022?

Parim õhksoojuspump 2022 tiitli nimel käis Kliimakaubamajas tihe rebimine. Võitjaks ja müüduimaks õhksoojuspumbaks osutus taaskord Daikin Comfora FTXTP35M. Kusjuures selle seadme väiksema võimsusega mudel FTXTP25M saavutas pingereas 5. koha. 

Oma müüginumbritega saavutas teise koha Daikin Perfera FTXTM40R. See õhksoojuspump on tiitlivõitjaga samas klassis, kuid tegu on mõne võrra kangema seadmega, millel rohkem funktsioone ja kõrgem küttevõimsus külmemate kraadide juures. See kõik kajastub ka hinnas. 

Kolmanda koha sai Midea Xtreme Heat 09.

Võrreldes esimese kahega, on tegu tunduvalt tagasihoidlikuma ja soodsama seadmega, mis kütab aastaringselt kuni 50m² (esimesed kaks kütavad 90-100m²).

Sellegipoolest on tegu põhjamaisesse kliimasse loodud seadmega, mis suudab sooja toota ka -25°C välistemperatuuri juures. Ei puudu ka mitmed mugavusfunktsioonid nagu WiFi kontroller, 3D õhuvool jne. 

Milline oli parim õhksoojuspump 2023?

Nii nagu eelmisel aastal, oli ka seekord müüduima ehk parim õhksoojuspump 2023 tiitli nimel tihe rebimine. Juba kolmandat aastat järjest tuli võitjaks Jaapani konglomeraatettevõtte Daikin Industries õhksoojuspump – Daikin Comfora FTXTP25M. See on selle mudeli teine tiitel 3 aasta jooksul.

Teise koha saavutas Daikin Comfora FTXTP35M. Tegu on esikoha saavutanud seadme suure vennaga. Sama seade lihtsalt võimsam mudel suuremate ruumide kütmiseks. Mõlemad seadmed sobivad suurepäraselt Eesti kliimasse, kuna tehase poolt on garanteeritud töötamine ka -25°C välistemperatuuri juures.

Kolmanda poodiumikoha saavutas oma müüginumbritega Hiina tootja Midea lipulaev – Midea Oasis Plus 12HRFN8. Tegu on Midea innovaatilise õhksoojuspumbaga, millel on kaasaegsed funktsioonid, andurid ning elegantne disain.

Daikini õhksoojuspumbad on Kliimakaubamajas jätkuvalt müüduimad. Tegu on pika ajalooga Jaapani kliimaseadmete tootjaga, kus olulisteks võtmesõnadeks on kvaliteet, kõrge efektiivsus ning vastupidavus. 

Mainimata ei saa ka jätta teiste tootjate nagu Mitsubishi Electric ja Heavy, Midea ning Cooper&Hunter seadmeid. Kõigil käib pidev arendustöö ja olemasolevate funktsioonide täiustamine, et saada tehnoloogiast kätte veelgi suurem sääst ja võit kliendile.

Võta ühendust Kliimakaubamaja spetsialistidega ja leiame koos just sulle parima õhksoojuspumba, mis vastab kõige paremini sinu vajadustele.

Küsi pakkumist või tasuta konsultatsiooni

TASUTA PAKKUMINE