Kaubamärgid

Kliimakaubamaja.ee

on e-pood ning turvaline ostukoht. Meil on ka salong Tartus Lõunakeskuses kus saab nõustada keerulisemaid projekte. Meie tootevalikus on väga laialdase valikuga: soojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad, maasoojuspumbad, konditsioneerid, ventilatsiooniseadmed, õhuniisutid,- õhukuivatid,-ja õhupuhastid. Esindame oma ala tuntumaid brände üle maailma nagu Daikin, Mitsubishi Electric, Midea, Thermia, Atlantic, Mitsubishi Heavy Industries.

 

Loe lisa

Õhk-õhksoojuspumba standardpaigaldus

 
Õhk-õhk soojuspumba/konditsioneeri standardpaigaldus sisaldab:
  • transporti objektile (Tartumaal, Järvamaal, Viljandimaal, Võrumaal, Setomaal, Valgamaal, Põlvamaal,)
  • õhksoojuspumba paigaldust kuni 2,5 m kõrgusele (sise- kui ka välisosa).
  • sise- ja välisosa vahelist ühendustoru ja elektrikaablit kuni 5 m,
  • välisosa seinakinnitust, vibratsioonikaitset, kummipukse ning paigaldust,
  • plastikust katet torudele/juhtmetele (karbik) 2 m, avakatet, kondensatsiooniveevoolikut,
  • ühe (kuni 50 cm paksuse) seina läbimist, v.a armeeritud betoon, maakivi, paas, punane tellis jms (kokkuleppel lisatasu eest),
  • elektertoidet: sise- või välisosa ligiduses kuni 2,5 m kaugusel,
  • seadme käivitamist ja puldi tutvustamist,
  • kulumaterjale standardpaigaldusele,
Loe lisa

On palav ja sul ei ole konditsioneeri?

Kauaoodatud Eesti suvi on käes, kuid sellega kaasneb tihti ebamugavustunne kuumas elamises. Selleks, et kuumus ei muutuks liiga tülikaks, saab inimene teadlikult toimetades enda elu kergemaks teha.

Esiteks - hoia päikesevalgus toast eemale. Kasuta aknakatteid, ideaalselt sobivad pimendavad või päikest peegeldavad rulood, kuna päike kütab otseselt elamist ja pindasid toas.

Loe lisa

Miks on kütteperioodil vaja õhku niisutada?

Õhk muutub kuivaks enamasti talvisel kütteperioodil. Eestimaa muutlikus kliimas, kus kütteperioodi pikkus on ligikaudu 250 päeva, so 2/3 aastast, võib siseruumide õhuniiskus langeda külmemate ilmadega sageli alla 30%.  Akna avamine siin ei aita, vaid mõjub isegi vastupidiselt. Põhjus on selles, et külm õhk suudab kondenseerumata kujul hoida endas vähem niiskust kui soe õhk.

Loe lisa

Ventilatsioonisüsteemid

Erinevad ventilatsiooni liigid:

Loomulik ventilatsioon.
Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine selleks ehitatud avade ja kanalite abil. Nõukogudeaegsetes majades toimib loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomulikul ventilatsiooni korral on õhu kogused ja liikumine kontrollimatud.

Loe lisa

Õhk-õhksoojuspumbad

Õhusoojuspumba tööpõhimõtte aluseks on...
"...termodünaamika II seadus, mis määrab ära iseeneslike protsesside suuna ning ütleb, et soojus ei saa minna iseenesest külmemalt kehalt soojemale"

Küll aga saab soojust pumbata. Lihtsustatult on seadme tööpõhimõte selles, et välisosas asuv kompressor surub gaasilise külmaaine kokku, mille tagajärjel see kuumeneb ja soe külmaaine suunatakse seadme siseosasse, kus ta omakorda loovutab soojuse ruumidesse. Antud protsessis ei toimu sooja tootmist, vaid välisõhust võetakse soojus ära ja pumbatakse kompressori abil tuppa.

Loe lisa

Soojuspumbad

Soojuspumba koha valikul elamus tuleks võimalusel paigutada soojuspump ruumi, mis asub välisseina kõrval ning kuigi scrollkompressoriga soojuspumbad on vaiksed, ei asetseks vahetult magamistoa seina taga. Kui ei ole muid valikud tuleks ehitamise juures kasutada heli isoleerivaid materjale.

Loe lisa

Tarbeveeboilerid

Kuidas valida õige tarbeveeboiler, mis sobib ühendamiseks just soojuspumbaga. Kõige olulisem, mida jälgida on soojusvaheti pind (m2) kuhu ühendatakse soojuspump, sest sõltub ju sellest, kui kiiresti saavutab soojuspump vajaliku veetemperatuuri boileris. Kindlasti peaks olema see näitaja üle 2,0m2. Väiksema soojusvaheti pinnaga (alla 1m2) boilerid on mõeldud kasutamiseks gaasikatlaga ja ei sobi kasutamiseks soojuspumbaga, sest soojuspumpa efektiivsuse saavutame, just madala temperatuuriga (max 55C) kütmisel, mis eeldab suuremat soojuse ülekande pinda.

Loe lisa