Parim maasoojuspump 2022, 2023

Maasoojuspump (maaküte) on seade, mis pumpab ehk kannab pinnasesse kogunenud päikeseenergia hoone küttesüsteemi. Soojuspumpadest on see kõige energiasäästlikum lahendus tänu oma tõhususele ja pikale elueale. 

Maasoojuspumpade tootjaid ja mudeleid on mitmeid, aga milline on parim maasoojuspump? Sellele küsimusele ühte õiget vastust ei ole. Tänu laiale valikule leiab peaaegu igaüks, kellel piisavalt vaba maapinda, omale sobiva maasoojuspumba.

Parim maasoojuspump on suhteline mõiste, kuna kodud ja tarbimised on erinevad. See seade, mis sobib kõige paremini just sinu vajaduste ja tarbimisega ongi parim maasoojuspump sinu jaoks.

Korralik ja hästi dimensioneeritud maasoojuspump on investeering, mis tagab väiksemad küttekulud. Võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega nagu gaasi- või õlikatel, võib sääst olla kuni 80%. 

Tänu efektiivsele energiatarbimisele, mugavale toasoojale ja väiksematele küttekuludele tõstab kvaliteetne maasoojuspump sinu kinnisvara väärtust. 

Sääst_kuni_80%

Milline oli parim maasoojuspump 2022?

Parim maasoojuspump 2022 tiitli Kliimakaubamajas haaras endale Thermia Calibra 7 (1,5-7kW). Thermia puhul on tegu Skandinaavia juhtiva kütteseadmete tootjaga, kellel kogemust üle 90 aasta.

Mis teeb Thermia Calibra 7 1,5-7kW parim maasoojuspump 2022 tiitli võitja Kliimakaubamajas? Toome välja mõned põhjused:

  • aastaringne küte ∼ 180m² 
  • 180l integreeritud boiler
  • madal müratase 29-43 dB(A)
  • A+++ energiaklass kütmisel (külm kliima) 
  • kiire sooja vee tootmine
  • invertertehnoloogia kohandub automaatselt vastavalt reaalaja nõudlusele
  • Thermia Online – kontrolli küttesüsteemi oma läbi rakenduse

Milline oli parim maasoojuspump 2023?

Eelnenud aastat saab maasoojuspumpade müügistatistikast tulenevalt kirjeldada nii – Thermia ülemvõim. Esikolmik moodustus ainult Thermia seadmetest. Parim maasoojuspump 2023 tiitli Kliimakaubamajas haaras endale taaskord Thermia Calibra 7 (1,5-7kW), 180l integreeritud boileriga mudel.

Thermia tähistas 2023. aastal oma 100. sünnipäeva. Ettevõte loodi 1923 Rootsis ja on sealt alates olnud tipptasemel tehnoloogia arendaja. Thermia kõrgete ambitsioonidega ja väärtustab innovaatilist mõtteviisi. See peegeldub ka nende toodetud maasoojuspumpades. 

Teise poodiumikoha hõivas Thermia Legend 6kW, 180l. Tegu on A+++ energiaklassi maasoojuspumbaga, mis sobib nii uusehitiste kui ka renoveeritavate hoonete jaoks. Legendi iseloomustab kõrge küttejõudlus ja väike müratase.

Kolmanda koha sai Thermia Calibra Eco 12 (3-12kW) 180l. Calibra Eco kasutab R452B külmainet ja omab seetõttu ühte madalamaid GWP väärtusi turul. Ülimadal müratase ja invertertehnoloogia teevad sellest paindliku ja mitmekülgse maasoojuspumba iga kodu jaoks. 

Aastast aastasse on Kliimakaubamajas müüdud enim Thermia maasoojuspumpasid, kuid tihedat konkurentsi oma seadmetega pakub Saksa tootja Alpha Innotec.

Kui soovid leida endale parima maasoojuspumba ja ei oska kuskilt pihta hakata, siis võta ühendust Kliimakaubamaja spetsialistidega. Leiame koos sulle parima maakütte lahenduse! 

Küsi pakkumist või tasuta konsultatsiooni

TASUTA PAKKUMINE