SAASTEOSAKESTE JA CO₂ MÕÕTMISSEADE
TROTEC BQ30

SAASTEOSAKESTE JA CO₂ MÕÕTMISSEADE
TROTEC BQ30

305.00 

In stock

305.00 Kirjeldus

Seade tahkete osakeste ja CO₂-saaste kontrollimiseks õhus

Arutelu õhus oleva tolmu saaste ja selle mõju kohta tervisele on tänapäeval hädavajalik. Kuid mis muudab tahked osakesed nii ohtlikuks? Mõõtmisel eristatakse põhimõtteliselt kahte osakeste fraktsiooni PM10 ja PM2,5.

PM10 sisaldab kõiki osakesi, mille maksimaalne läbimõõt on 10 um, ja PM2,5 sisaldab kõiki osakesi, mille läbimõõt on väiksem kui 2,5 um. Neid osakesi pole palja silmaga näha. Nad on nii väikesed, et eriti PM2,5 suurused osakesed võivad tungida alveoolidesse. Isegi väiksemad, vähem kui 1 µm suurused osakesed on võimelised isegi veresoontesse tungima.

Igapäevaelus ümbritseb meid lugematu arv potentsiaalseid peene tolmu allikaid. Sõltumata sellest, kas elate või töötate tiheda liiklusega tänaval või tööstuspiirkonna lähedal – võib arvata, et teie tolmu õhusaaste õhus suureneb. Tubades ja hoonetes, kus on palju inimesi, tõuseb ka CO₂ sisaldus sageli üle keskmise.

Kuid ka tuttavatel asjadel, nagu toiduvalmistamine, tolmuimejaga imemine, tubaka- ja küünlasuits või kütteallikate, näiteks ahjude või kaminate heitkogused, võib olla otsene negatiivne mõju elukeskkonnale ja seega ka heaolule. Kuna õhutolmu ja CO2 sisalduse suurenenud kontsentratsioon õhus ei saa mitte ainult mõjutada üldist heaolu, vaid olla vastutav ka keskendumis- ja unehäirete ning mitmesuguste allergiliste reaktsioonide eest. Pikas perspektiivis suurendavad tahked osakesed südame-veresoonkonna ja hingamisteede haiguste ning isegi kopsuvähi riski.

Praktilise osakeste arvestiga BQ30 saate alati silma peal hoida peenosakeste, CO₂, õhutemperatuuri ja niiskuse väärtustel. Sarnaselt süsinikdioksiidi fooriga saate vajadusel ka toakliimat parandada värske õhu juurdevoolu või õhupuhastite, õhuniisutajate või õhukuivatite abil.

Jälgige tahma, õietolmu ning peen ja ülipeene tolmu kontsentratsiooni ruumis

Kasutajasõbralik mobiilne õhukvaliteedimonitor tuvastab ja kvantifitseerib igasuguste peene tolmuosakeste massikontsentratsioonid. Mõõteseade registreerib lasertehnoloogia abil hõlpsasti väikseima õhusaaste suurustes PM2,5 ja PM10 mikrogrammides kuupmeetri kohta.

BQ30 võimaldab reguleeritavate korrapäraste ajaintervallide abil osakeste koormust tõhusalt pikaajaliselt juhtida. Salvestada saab kuni 5000 andmekirjet, kuhu registreeritakse nii PM kontsentratsioonid kui ka kuupäev. See andmete mitmekesisus on valikuliselt selgelt näidatud graafilistel kõveratel suurel 3-tollisel värviekraanil.

PM2,5 osakeste suuruse massikontsentratsioonide osas saab BQ30 kasutada eelnevalt kindlaksmääratud piirväärtuste määratlemiseks, mille ületamisest annab märku akustiline häire. Lisaks aitavad kuue taseme värvinäidikute näidud koos vastavate häiretasemetega kiiresti hinnata, kas osakeste kontsentratsiooni tuleb hinnata heaks või väga kriitiliseks.

Multifunktsionaalne mõõteseade sisekliima jälgimiseks

Käepärane igakülgne mõõteseade registreerib oma sondid ka muude tervisega seotud ruumikliima parameetrite samaaegseks registreerimiseks: näiteks CO₂ reostus ppm, õhutemperatuur -20 kuni 70 ° C ja õhuniiskus 0 kuni 100% RH. PM10 ja CO₂ mõõdetud väärtused kuvatakse automaatselt muutuval ekraanil. Teine kolmetasandiline värvinäidik täiendab nende kahe parameetri kasutajasõbralikku illustratsiooni seoses hea ja halva õhukvaliteediga.

Tänu täpsetele mõõtmistulemustele, traadita, kauakestvale akutoimele, väikesele kaalule ja kompaktsetele mõõtmetele on õhukvaliteedimonitor BQ30 ideaalne kaaslane kõikjal, kus tuleb tõestada võimaliku terviseriski tekkimist peenest tolmust ja CO₂-saastest.

Funktsioonid:

 • Pikaajaline õhukvaliteedi monitor osakeste massi kontsentratsiooni tuvastamiseks õhus
 • Peen tolmu mõõtmine max. PM2,5 ja PM10 läbimõõt
 • CO2 koormuse, praeguse toatemperatuuri ja ruumi niiskuse kuvamine, võrreldav CO2 fooriga
 • Salvestus kuni 5000 andmekirjet
 • Tulpgraafiku indikaatori kuvamine
 • Täiendav värvilise indikaatori ekraan automaatse helisignaaliga osakeste kriitilise kontsentratsiooni kiireks tuvastamiseks
 • Automaatne väljalülitamine
 • 3-tolline värviekraan kõigi mõõdetud parameetrite üheaegseks kuvamiseks
 • Võimalik aku ja vooluvõrk
 • Reguleeritav ekraani heledus
 • Kõigi mõõdetud kliimaparameetrite kuvamise automaatne muutmine
 • Kuupäeva ja kellaaja kuvamine
 • Keelte valik
 • Aku oleku indikaator

Lisainfo

Kategooria

Tootja

Tuvastatavad osakeste suurused:2,5 – 10 μm
Massikontsentratsiooni mõõtepiirkond (PM 2,5):0 ~ 2000 μg / m³
Massikontsentratsiooni mõõtepiirkond (PM 10):0 ~ 2000 μg / m³
Mõõtepiirkonna temperatuur:-20 – 70 ° C
Mõõtepiirkonna suhteline Niiskus:0 – 100%
Aku tüüp:7,2V liitiumioon
Mõõtmed:211 x 141 x 86 mm
Kaal:233 g